Egy új feladatot építettem fel.
Mostanában központi téma volt nálam a füge. A szomszédban található egy hatalmas bokor ami nem terem, mivel darázsbeporzású.
Ennek kapcsán utána olvastam a fügefajtáknak. Mivel ez foglalkoztatott gondoltam feldolgozhatnánk az iskolai óra keretében.
Bevittem egy fügét félbevágtam. Beszélgetünk róla, hogy vajon ami a kezemben van virág vagy termés? Megvizsgáljuk ezt a különleges serlegvirágzatot. Nagyon finom illata van.
Az eredeti ötlet az volt, hogy mindenki elkészíti a saját sablonját amit körberajzolva sokszoroz, de a következő órán már felhasználtuk a meglévő sablonokat, hogy ne fussunk ki nagyon a 45 percből, amit valljunk be nem sokmindenre elég.
A kérés az volt, hogy kétszer egymás mellett rajzolják körbe egy álló papíron, majd a harmadikat úgy rajzolják fel, hogy a két első mögé kerüljön. A két elsőt félbevágva a hátsót egészben kellett megfesteni.
Első körben filctollal felrajzoltuk a porzókat apró kis lila karikák és körben sárga vonalkák formájában.
Az egészben lévő fügére a csíkozottságot halvány színű olajpasztellel raktuk fel.
A két eszköz kapcsán lehet beszélni arról, hogy míg az olajpasztellel batik megoldást lehet elérni, a festéket taszítani fogja a felület, addig a filctoll nagyon szépen fel fog oldódni ha tiszta vízzel festjük át.
A leveleket egyszerűen körberajzolták a fügék mögött szépen elrendezve. az erezetét vagy filccel vagy olajpasztellel rajzolták fel. Utólag azt gondolom az olajpasztellel szebb végeredményt érünk el.
A félbevágott fügéket csak vízzel festjük meg, a közepén egy kis kör alakú részt szabadon hagyva, hogy ott szépen kirajzolódjanak a magok. A szélén pedig lazán feloldódik a filcnyom a vízzel átfestés során. Ezután elkezdjük kikeverni a színeket. Felhívom a figyelmet, hogy érdemes törni a színeket. Nézzék meg, hogy a festékgomb milyen erős lila, és milyen szép eredményt lehet elérni ha barnát keverünk bele. Ugyanez érvényes a zöldre. Az egészben lévő fügét lilával a leveleket zölddel festjük le.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése