A füredi refiben térábrázolást tanultunk.
Foltokkal és vonalakkal dolgoztunk. Első lépésként beszéltem nekik a perspektíváról, hogy amit az előtérben látunk sokkal nagyobb mint amit a háttérben. Sablonokkal dolgoztunk amiket ők készítettek el.
A/4 lapra dolgoztunk. Egy másik ilyen méretű lapot eltéptünk hosszában. Megmutattam, hogy lehet vezetett tépéssel formát alakítani, így készültek a dombok sablonjai. Mindenki kapott egy A/6 méretű lapot amit el kellett felezniük, a feléből egy ház sablont kivágni, a másik felét félbehajtani és két kisebb házat kivágni. Ablakokat is vágjanak rá. A lapot képzeletben három részre osztjuk, az alsó részre felteszik a domb sablont. A dombra szénnel rajzolnak, majd az ujjukkal kidörzsölik a papírra. Utána beteszik a domb alá a nagyobbik ház sablont erre is dörzsölnek szenet, és az ujjukkal bepiszkolják a lapot vigyázva, hogy a sablon ne mozduljon el. A második dombbal is ugyanígy járnak el, de a két kicsi házat teszik be alá. A harmadik dombot ház nélkül használják (aki szeretné erre is mehet léptékében még kisebb ház).
Mikor ezzel kész vannak ceruzával folytatják a munkát. Folt-vonal játék. Foltokkal kialakítottunk egy alapot majd a vonalakkal belerajzolva elkészítik a képet. A fákhoz szintén sablonokat használnak, hogy a fák ágai egy határozott sziluettig érjenek. Itt is lehet maszatolni. Felhőknél, hóembernél is lehet sablonokat használni.
A gyerekeknek nagy segítség, hogy egy foltokkal képzett alapra dolgoznak.
Gyönyörű munkák születtek, csupa kreatív megoldással.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése