Digitális oktatás 10. Pipacsmező festése

Sziasztok
A mai órán pipacsmezőt fogunk festeni.




Az alábbi dolgokra lesz szükséged:

-1 db A/ 4 de lehet nagyobb is A/3 méretű papír
A legjobb ha akvarell papír mert ez nem ázik szét, 
de mindenképpen sima nyomtatópapírnál vastagabb lapra lenne szükség.
-ecset
-festék. Anilines vagy akvarell a legjobb ennek van intenzív színe.


Figyeljünk meg pár pipacsos képet.



Az alkotás menete:
Nagyon kevés színnel, szinte csak vízzel és egy nagy ecsettel lefestjük a lapunkat halvány kékre. Még vizesen ráfröcskölünk egy kis kéket esetleg pirosat (a festékes ecsetet egy másik ecset szárához ütögetjük- vigyázzunk a ruhánkra!). 




Ha ezzel megvagyunk nagy kerek foltokkal feltesszük a pipacsokat a képre. Az se baj (sőt) ha egy két pipacs csak félig lóg bele a képünkbe!
Nagyon fontos, hogy bőven használjuk a festéket sok vízzel! Csak akkor lesz szép a kép ha folyik a festék, a szőrözés is csak akkor fog látszani!






A körök közepébe még vizesen "tunkolunk" egy kis feketét. (a festékes ecsetet egy másikhoz ütögetve kicsi fekete festéket spriccelhetünk is  a képre)  
Ezt a foltot az ecset másik felével, mintha napsugarakat rajzolnánk kihúzkodjuk.




Ha ezzel kész vagyunk a pipacs szárát festjük meg, a képre festhetünk még több zöld vonalat, fűszálként, távolabbi pipacsszárként, fessünk pár lekonyuló száron lévő pipacsbimbót pár szirom is kikandikálhat. A szárra fessünk fel pár levelet is.




Nem baj ha kicsit összefolynak a színek, nyugodtan fessünk rá a virágra is akár!. Még nedvesen a szárakból és a bimbóból is húzkodjunk kifele az ecset végével, vagy egy grafitceruzával, így imitáljuk a pipacs kicsit szőrös szárát.

Kész is a pipacsos mezőnk!


















 

Nincsenek megjegyzések: